USA - informacje

Nudyści niemile widziani na Fire Island

28.02.13 08:52 | Turystyka w USA | Nowy Jork
Zła wiadomość dla amatorów opalania bez ubrania. Po licznych apelach i protestach władze nowojorskiej Fire Island zdecydowały, by poważniej potraktować figurujący od lat w kodeksach zakaz przebywania nago w miejscu publicznym.

Oficjalnie opalanie się nago na piaszczystych wybrzeżach malowniczej Fire Island od dawna nie było dozwolone. W praktyce jednak liczni nudyści przebywali w obrębie chronionego rejonu Fire Island National Seashore bez większych przeszkód. Przeszkodę stanowili jednak oni sami - a przynajmniej tak uważają protestujący, którzy na przestrzeni lat zgłaszali wiele skarg związanych z napaściami, publicznymi stosunkami seksualnymi, masturbacją oraz prostytucją. Tym, co przechyliło szalę był Huragan Sandy, który rozniósł liczne wydmy w okolicach popularnej Lighthouse Beach. Uprzednio pomagały one "ukryć" się nudystom w pewnych sekcjach plaży.

- Ten temat stawał się coraz bardziej popularny w naszych dyskusjach i ostatecznie doszliśmy do wniosku, że praktyki tego rodzaju nie służą dobrze miejscu takiemu jak Lighthouse Beach - powiedziała Lena Koschmann, stojąca na czele straży National Seashore.

Zakaz nie dotyczy jedynie Lighthouse Beach. Pozostałe plaże Fire Island także nie będą już gościnne dla nudystów. Strażnicy będą początkowo jedynie rozmawiać z łamiącymi zakaz. Później w grę wejdą także wysokie mandaty. Poważnym problemem w tym przypadku może okazać się fakt, że wielu nudystów...nie nosi przy sobie dokumentów tożsamości.

Zobacz Nowy Jork na mapie stanów USA oraz przeczytaj nasz artykuł o Fire Island (Wyspie Ognia)

comments powered by Disqus