USA - informacje

Nowy sondaż - Romney przed Obamą?

10.10.12 07:44 | USA na co dzień
Najnowszy sondaż przeprowadzony przez Pew Research Center informuje o 4-procentowej przewadze republikańskiego kandydata w listopadowych wyborach prezydenckich Mitta Romneya nad obecnym prezydentem Barackiem Obamą.

Według Pew Research Center, Mitt Romney zgarnąłby 49% głosów, gdyby wybory odbyły się dzisiaj. Na Baracka Obamę zagłosowałoby z kolei 45% pytanych w sondażu. Jeszcze w ubiegłotygodniowych sondażach to Obama posiadał nad Romneyem kilkuprocentową przewagę.

Romeny zdołał dogonić Obamę także wśród osób zarejestrowanych do udziału w wyborach. Jeszcze we wrześniu przegrywał z nim w tej grupie różnicą 9 procent. Dzis obaj cieszą się 46-procentowym poparciem.

Większość ekspertów jest zgodna iż wynik tego sondażu, znacznie lepszy dla Romneya (na zdjęciu) niż większość sondaży z ostatnich tygodni, jest efektem niedawnej debaty prezydenckiej, w której Barack Obama wypadł dość słabo.

Większość z pozostałych sondaży także wskazało na odrobienie części strat przez Romneya, jednak Obama zachował w nich prowadzenie. 

Następna prezydencka debata odbędzie się 16 października w Hempstead w stanie Nowy Jork, a poprowadzi ją Candy Crowley ze stacji CNN.

comments powered by Disqus