USA - informacje

Nowy rodzaj akademickich (i nie tylko) kursów online

19.11.12 04:59 | Nauka w USA
10 amerykańskich college'ów i uniwersytetów ogłosiło pod koniec ubiegłego tygodnia plany stworzenia nowego systemu internetowych kursów edukacyjnych dla uczniów i studentów z całego kraju, a także z zagranicy. Są one opisywane jako całkowite przeciwieństwo popularnych Masowych Otwartych Kursów Online (MOOC).

- To zupełne przeciwieństwo MOOC - przekonuje Jeremy Johnson, prezes incjatywy Semester Online, odpowiedzialnej za nowy projekt.

W przeciwieństwie do kursów MOOC, darmowych i dostępnych dla każdego, te organizowane przez Semester Online będą płatne, a klasy korzystające z każdego z nich ograniczone do 15-20 uczniów. Kursy Semester Online będą także sposobem na uzyskanie akredytowanych przez uczelnie dyplomów potwierdzających nabyte umiejętności. Szkoły przyznawać za nie będą także wymagane do zaliczenia punkty kredytowe. Staną się więc integralną częścią systemu oceniania uczniów i studentów. Poszczególne kursy zawierać będą m.in. wykłady i dyskusje w czasie rzeczywistym. Uczestniczyć w nich będą profesorowie i inni przedmiotowi eksperci. Realizować będą programy specjalnie przygotowane przez rady uniwersytetów, dostosowane do internetowego charakteru zajęć. Nie zabraknie interakcji między wszystkimi uczestnikami kursu.

Biorące udział w inicjatywie placówki widzą w niej kolejną szansę na poznanie, jak bardzo pomocne w edukacji mogą okazać się nowe technologie.

Więcej o Semester Online i jak organizowane przez nią kursy wpłyną na naukę w amerykańskich szkołach na stronie semesteronline.org.

comments powered by Disqus