USA - informacje

Nowe dane nt. "odroczonej deportacji"

16.10.12 08:46 | Wizy do USA
Amerykański urząd imigracyjny USCIS opublikował najnowsze dane na temat wprowadzonego 15 sierpnia br. przez administrację prezydenta Obamy programu "odroczonej deportacji" (ang. deferred action).

Zgodnie z tymi danymi, do tej pory zaakceptowanych zostało 4591 aplikacji o "odroczoną deportację". Ani jedna nie została jeszcze odrzucona, ale, jak tłumaczą imigracyjni urzędnicy, odrzucenie aplikacji wymaga więcej czasu niż zatwierdzenie z uwagi na potrzebę zgromadzenia większej ilości informacji. Fali odrzuconych aplikacji możemy więc spodziewać się w niedalekiej przyszłości.

Administracja Obamy spodziewa się, że nawet 1,7 miliona nielegalnych imigrantów ma prawo do skorzystania z programu. Do tej pory aplikacje złożyło ok. 180 tys. z nich. Wielu czeka na wynik wyborów prezydenckich, które już 6 listopada. Ewentualna wygrana Republikanina Mitta Romneya może oznaczać koniec dla odroczonej deportacji.

"Odroczona deportacja" to program, który pozwala młodym nieudokumentowanym imigrantom, którzy przybyli do USA jako dzieci ubiegać się o 2-letnie zawieszenie deportacji. W tym czasie będą oni mogli legalnie mieszkać, uczyć się i pracować w USA. Więcej o warunkach uczestnictwa w programie tutaj.

comments powered by Disqus