USA - informacje

Nowa oferta dla odwiedzających Wielki Kanion

27.02.13 17:48 | Turystyka w USA | Arizona
Zbliżająca się wiosna to czas, gdy ruch turystyczny nieco maleje. Wśród tych, którzy się z tego faktu cieszą są preferujący intensywny wypoczynek goście Parku Narodowego Wielkiego Kanionu. Mniej turystów to dla nich okazja, by w pełni skorzystać z oferowanej przez park przestrzeni rekreacyjnej. Właśnie do nich skierowana jest najnowsza propozycja Arizona River Runners "Hiker's Special".

Arizona River Runners zajmuje się organizowaniem spływów kajakowych i pontonowych na terenie Wielkiego Kanionu. Jej ostatnią propozycją jest "Hiker's Special" - trwające od kilku do kilkunastu dni wycieczki łączące spływy rzeczne z pieszymi wędrówkami i wspinaczką.

Ci, którzy zdecydują się na "Hiker's Special" będą mieli okazję zobaczyć mniej znane częście Wielkiego Kanionu, w tym rzadko odwiedzane przez gości wodospady i starożytne indiańskie ruiny.

Wyprawy będą wymagać od uczestników znakomitej kondycji fizycznej - odradza się udział tym, którzy nie są gotowi na długie piesze wędrówki po niekoniecznie łagodnych terenach.

Oferta rusza w kwietniu, gdy udostępnione zostaną 6-, 7- i 12-dniowe wycieczki o charakterze ogólnym. W maju dostępne będą także 10-dniowe wyprawy dla miłośników wspinaczek. Ceny zaczynają się od 1295 dolarów za osobę.

Wielki Kanion Kolorado uważany jest za jeden z siedniu naturalnych cudów świata. Przełom rzeki Kolorado oferuje niesamowite widoki i fascynującą, pieczołowicie chronioną przed nowoczesną cywilizacją przyrodę. 

Zobacz Arizonę na mapie stanów USA.

comments powered by Disqus