USA - informacje

Niezwykły kamień szlachetny do zobaczenia w Waszyngtonie

30.12.12 09:36 | Turystyka w USA
Należące do Insytutu Smithsona Muzeum Historii Naturalnej w Waszyngtonie (ang. Smithsonian National Museum of Natural History) ogłosiło, że Dom Pedro Aquamarine - niezwykły kamień szlachetny w kształcie obelisku, stanie się częścią jego stałej wystawy.

Dom Pedro Aquamarine to błękitny akwamaryn, znaleziony w Brazylii w latach 80-tych. Ma ok. 35 centymetrów wysokości i waży nieco ponad 2 kilogramy (4,6 funta). Jest największym akwamarynem na świecie.

Dom Pedro Aquamarine dołączy do szeregu innych słynnych kamieni szlachetnych, któe oglądać można w Muzeum Historii Naturalnej w Waszyngtonie (MHNW) w części nazywanej Janet Annenberg Hooker Hall of Geology, Gems and Minerals.

Wśród pokazywanych w MHNW kamieni szlachetnych jest m.in. Hope Diamond - pochodzący z Golkondy w Indiach, uznawany za największy barwny diament na świecie, 

Instytut Smithsona to największy na świecie kompleks muzeów i ośrodków edukacyjno-badawczych, mieszczący się głównie  Waszyngtonie. Powstał w 1846 roku jako owoc testamentu brytyjskiego chemika Jamesa Smithsona. Więcej informacji na temat instytutu znajdziesz m.in. na jego oficjalnej stronie si.edu.

comments powered by Disqus