USA - informacje

Niezwykłe ostatnie życzenie uwiecznione na filmie

Niezwykłe ostatnie życzenie uwiecznione na filmie

14.07.12 18:30 | USA na co dzień | Kentucky
7 lipca, tylko trzy tygodnie po swoich 30-tych urodzinach, zmarł mieszkaniec Kentucky Aaron Collins. Najwyraźniej był na to przygotowany, gdyż kilka lat wcześniej spisał na kartce w trzech punktach swoją ostatnią wolę: zwrócić rodzicom wszystkie długi, jakie mógł u nich mieć, dać pieniądze bezdomnemu i zostawić kelnerowi niezwykle hojny napiwek.

"Nie mam na myśli napiwku 25-procentowego czy coś w tym stylu. Myślę o 500 dolarach za ... pizzę" napisał Collins według swojego brata Setha.

Rodzina i przyjaciele Aarona postanowili spełnić jego życzenie. Zorganizowali zbiórkę pieniędzy, które chcą wręczać kelnerom i kelnerkom. Każde z tych zdarzeń zamierzają uwiecznić na filmie. Pierwszy z nich, na którym rodzina Collinsów wręcza pieniądze kelnerce z restauracji Puccini's Smiling Teeth w Lexington Sarah Ward, zgromadził już w serwisie Youtube prawie 1,5 mln odsłonięć!

Rodzinę zaskoczyła popularność filmu. Strona poświęcona pamięci zmarłego, AaronCollins.org, musiała być przeniesiona na nowy serwes, by sprostać zainteresowaniu dosłownie z całego świata. Od czasu opublikowania filmu, trzy dni temu, Seth otrzymał wiadomości z Holandii, Brazylii, Portugalii, a nawet Rosji.

- Ludzie są niezwykle mili i szczodrzy. Chciałbym kontynuować zbiórkę pieniędzy i obdarowywać kolejne osoby, a zdarzenia nagrywać, by inni ludzie mogli zobaczyć, jak wielką radość sprawia to każdemu odbarowanemu. Aaron był za życia bardzo dobrym i  szczodrym człowiekiem. Niestety nie było go stać na dawanie tak dużych napiwków. Zostawił nam ostatnie życzenie pełne jego osobowości.

comments powered by Disqus