USA - informacje

Nebraska też nie przyzna imigrantom przywilejów

18.08.12 21:33 | Wizy do USA | Nebraska
Nielegalni imigranci z Nebraski, którzy skorzystają z wprowadzonej 15 sierpnia federalnej ustawy umożliwiającej im przebywanie w USA legalnie przez 2 lata wciąż nie będą mogli korzystać ze stanowych usług, takich jak prawo jazdy czy usługi medyczne bądź pomoc społeczna.

Burmistrz Nebraski Dave Heineman (na zdjęciu po lewej), ogłaszając dziś tę wiadomość, poszedł w ślady gubernator Arizony Jan Brewer, która także poinformowała, iż w jej stanie aplikanci o tzw. "odroczoną decyzję" (ang. deffered action) nie będą mogli liczyć na żadne stanowe przywileje, poza możliwością pracy, a ich status traktowany będzie jak rodzaj zawieszenia, w żadnym razie nie zbliżający ich do zielonej karty czy obywatelstwa.

 - Stan Nebraska będzie kontynuował  praktykę nie wydawania praw jazdy, socjalnych benefitów i innych stanowych dodatków socjalnych nielegalnym imigrantom - napisał w oświadczeniu Heineman.

Szacuje się, że zmiany w przepisach imigracyjnych, pozwalajace na zawieszenie deportacji dzieci nielegalnych imigrantów mogą dotyczyć nawet 1,8 mln osób. Więcej na temat tych przepisów, a także kto dokładnie może się o takie odroczenie ubiegać tutaj.

comments powered by Disqus