USA - informacje

Największy diabelski młyn stanie w Nowym Jorku?

Największy diabelski młyn stanie w Nowym Jorku?

06.10.12 10:06 | Turystyka w USA | Nowy Jork
Jeśli burmistrz Nowego Jorku Michael Bloomberg zrealizuje swój plan, pewnego dnia na nowojorskiej wysepce Staten Island stanie największy diabelski młyn na świecie.

Wysoki na 625 stóp (ok. 190 metrów) nowojorski diabelski młyn kosztowac będzie 230 milionów dolarów i spoglądać będzie na ponad połowę mniejszą od niego Statuę Wolności. Jednocześnie doznawać mocnych wrażeń będzie mogło na nim 1440 osób. Ukończenie jego budowy przewiduje się wstępnie na rok 2015.

- To będzie atrakcja zupełnie inna niż jakiekolwiek inne w Nowym Jorku. W zasadzie możnaby rzec - inna niż cokolwiek innego na całym świecie - powiedział burmistrz Bloomberg ogłaszając niedawno plany budowy nowojorskiego diabelskiego młyna.

Ambitny plan wzniesienia w Nowym Jorku kolejnego "największego" w swojej kategorii obiektu ma na celu przyciągnięcie zarówno nowojorczyków, jak i turystów do "zapomnianego" okręgu Staten Island.

- To będzie absolutna ikona. Ten młyn stanie się Wieżą Eiffla Staten Island - dodał zachwycony senator Charles Schumer.

Szacuje się, iż potężny diabelski młyn będzie w stanie przyciagnąć ok. 4,5 miliona turystów rocznie. Plany przewidują także budowę w pobliżu potężnego hotelu i centrum handlowego.

Potężny 160-metrowy, jeden z największych na świecie diabelskich młynów zlokalizowany w chińskim Nanchang. Nowojorski młyn będzie od niego ok. 30 metrów wyższy

diabelski młyn

comments powered by Disqus