USA - informacje

Największe muzeum Wojny Secesyjnej stanie w Richmond

18.11.13 17:01 | Turystyka w USA
Turyści odwiedzający stolicę Wirginii, Richmond, mogą odwiedzić dwie instytucje muzealne poświęcone amerykańskiej Wojnie Secesyjnej. Już wkrótce pozostanie tylko jedna, ale do oglądania będzie wcale nie mniej. Wręcz przeciwnie. Museum of the Confederacy ogłosiło wraz z Civil War Center plany połączenia się w jedną placówkę, która stanie się największym muzeum na temat Wojny Secesyjnej w Stanach Zjednoczonych.

Zlokalizowane w Richmond w stanie Wirginia muzea Museum of the Confederacy, poświęcone przede wszystkim południowej stronie amerykańskiej wojny domowej, oraz Civil War Center ogłosiły połączenie się. Cała operacja pochłonie kwotę ok. 30 milionów dolarów. Do tej pory zarezerwowano na ten cel ok. 2/3 tej kwoty. Efektem będzie największe muzeum Wojny Secesyjnej (1861-1865) w USA, które stanie na miejscu Civil War Center. Nie podjęto jeszcze decyzji o nazwie nowej placówki. Jej ukończenie przewidywane jest na początek 2015 roku.

Łączące się muzea opowiadają historię Wojny Secesyjnej w różny sposób. Museum of the Confederacy posiada ogromną kolekcję flag, mundurów, broni i innych historycznych artefaktów związanych przede wszystkim z Konfederatami (południowymi stanami wspierającymi niewolnictwo, które dokonały secesji, rozpoczynając wojnę). Civil War Center zdecydowało się na bardziej nowoczesną formę, na którą składają się interaktywne wystawy oraz przedstawienia odtwarzające wydarzenia tamtych lat. Powstała w wyniku ich połączenia placówka będzie więc dawała szansę dogłębnie poznać to ważne wydarzenie.

Prezes Civl War Center Christy Coleman wyraziła radość z rychłego zjednoczenia jej placówki z Museum of the Confederacy:

- Oni mają fantastyczną kolekcję na temat Konfederatów, ale równocześnie posiadają wiele artefaktów związanych z Afroamerykanami, Żydami oraz rolą imigrantów, których do tej pory nie dało się w pełni wykorzystać. Teraz wszystkie te przedmioty staną się częścia większej całości i będą mogły świecić pełnym blaskiem.

Museum of the Confederacy i Civil War Center to nie jedyny przykłady przyciągania przez Richmond turystów przede wszystkim swoją historią. Inną ciekawą inicjatywą jest Slave Trail - szlak, który pozwala odkryć przeszłość Richmond jako centrum handlu niewolnikami. Więcej dowiesz się m.in. na stronie visitrichmondva.com.

Zobacz stan Wirignia na mapie stanów USA.

comments powered by Disqus