USA - informacje

Największe amerykańskie firmy proszą Obamę o wizy

20.03.13 10:24 | Wizy do USA
Przedstawiciele największych amerykańskich firm na czele z m.in. twórcą Facebooka Markiem Zuckerbergiem podpisali się pod listem otwartym do prezydenta Baracka Obamy, w którym przekonują go do podpisania ustawy umożliwiającej sprowadzenie do USA większej ilości pracowników z zagranicy - zarówno na wizach tymczasowych, jak i zielonych kartach.

Datowany na 14 marca br. list jest częścia wysiłków TechNet, organizacji zrzeszającej dyrektorów wykonawaczych firm sektora technicznego, zmierzających do przeforsowania ustaw imigracyjnych korzystnych dla amerykańskich firm - tzn. takich, które pozwolą im szybciej i łatwiej korzystać z usług wykształconych specjalistów z zagranicy. Został wysłany nie tylko do prezydenta Obamy, ale także do członków Kongresu i innych wpływowych decydentów.

Autorzy listu przekonują o korzyści, jaką dla amerykańskiej gospodarki byłoby zwiększenie liczby zielonych kart wydawanych poprzez zatrudnienie (wizy imigracyjne pracownicze) oraz wiz nieimigracyjnych pracowniczych, przede wszystkim H-1B.
 
- Potrzeba jak największej ilości wykwalifikowanych pracowników, zarówno tych krajowych, jak i zagranicznych, którzy mogą tworzyć miejsca pracy i natychmiast przyczyniać się do ulepszenia naszej gospodarki, to jedno z największych wyzwań, z jakimi zmaga się nasz naród - możemy przeczytać w liście.
 
Prezydent Barack Obama zapowiedział, że w trakcie drugiej kadencji reforma systemu imigracyjnego będzie jednym z jego priorytetów. Kilka tygodni temu w Las Vegas obiecał, że wejdzie ona w życie jeszcze w tym roku.
comments powered by Disqus