USA - informacje

Największa instalacja lamp LED w San Francisco

01.03.13 09:20 | Turystyka w USA | Kalifornia
W roku ubiegłym hucznie swoje 75-lecie obchodził most-symbol San Francisco - Golden Gate. W tym roku przyszła pora na inny wielki most "Miasta nad Zatoką" - Bay Bridge. "Zabłysnąć" pomoże mu ogromna świetlna instalacja LED, która uroczyście zawieszona zostanie na moście już 5 marca.

Na 5 marca zaplanowana jest uroczystość zawieszenia na "The Bay Bridge" największej na świecie instalacji świateł LED - "The Bay Lights". Całe przedsięwziecie nosi nazwę "grand lighting ceremony".

Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie "The Bay Lights", Leo Villareal, znany na całym świecie artysta tworzący wyjątkowe świetlne instalacje, podłączy podczas "grand lighting ceremony" w sumie ok. 25 tys. oddzielnie sterowanych lampek LED. Umożliwią one niezwykłą grę świateł opartą na skomplikowanych wzorach.
 
Według organizatorów instalacja pozostanie na moście przez 2 lata. Będzie ją można oglądać od zmierzchu do świtu każdego dnia. W trosce o bezpieczeństwo ruchu światła zostaną zainstalowane tak, by nie były one widoczne dla kierowców. Będą one za to doskonale widoczne dla pieszych, a organizatorzy zdążyli już wyznaczyć szereg miejsc, z których widok będzie szczególnie imponujący. Mapkę zobaczyć można na stronie "The Bay Lights" pod adresem thebaylights.org/view/. Pod tym samym adresem prowadzona będzie 5 marca transmisja live świetlnej ceremonii.
 
Zarówno Golden Gate, jak i Bay należą do największych wiszących mostów na świecie. Z jednej strony niezwykle ważne węzły komunikacyjne, a z drugiej coroczny cel milionów turystów - mosty należą do symboli San Francisco. 
 
comments powered by Disqus