USA - informacje

Mieszkańcy Florydy udają się na wakacje...na Florydę

10.12.12 13:14 | Turystyka w USA | Floryda
Grudzień to czas, gdy tysiące turystów z całych Stanów Zjednoczonych, Kanady i innych części świata przybywają na Florydę. Jak się okazuje, nazywana przez niektórych rajem Floryda przyciąga też...mieszkańców Florydy, którzy także wybierają ją najczęściej jako miejsce wypoczynku.

Według analizy hotelowych rezerwacji przeprowadzonej przez portal Hotwire.com, Floryda jest wakacyjnym miejscem docelowym nie tylko mnóstwa turystów z i spoza USA, ale także samych mieszkańców Florydy. Mieszkańcy największych miast tego stanu, takich jak Orlando, Miami czy Jacksonville są wśród najczęściej rezerwujących hotele w innych miastach Florydy.

Prezes turystycznego portalu Visit Florida Will Seccombe nie jest zaskoczony wynikiem analizy:

- To ma sens. Gdy żyjesz w raju, chcesz go jak najlepiej poznać.

Według Seccombe'a nowe atrakcje na Florydzie, takie jak Fantasyland w Disney World czy obchody 50-tej rocznicy Kennedy Space Center naturalnie przyciągają zarówno przybyszów spoza stanu, jak i samych mieszkańców.

Prawdziwym liderem jest miasto Orlando, nazywane często amerykańską i światową stolicą parków tematycznych - siedziba słynnego Walt Disney World Resort - potężnego parku tematycznego. Orlando jest na pierwszym miejscu wśród lokacji obieranych jako wakacyjny cel przez mieszkańców Florydy z innych dużych miast.

comments powered by Disqus