USA - informacje

Marihuanowa turystyka kwitnie w Kolorado

06.04.13 18:20 | Turystyka w USA | Kolorado
Dwaj przedsiębiorcy z Denver, zakładając firmę My 420 Tours, stali się pierwszymi, którzy podejmą próbę zarobienia na wprowadzonej niedawno w Kolorado Poprawce nr 64 legalizującej marihuanę.

Nowozałożona w Denver firma My Tour 420 zaproponuje swoim klientom nietypowe usługi. W cenie rozpoczynającej się od kilkuset dolarów zorganizuje im wycieczkę, która pozwoli im możliwie jak najpełniej przeżyć wyprawę do "marihuanowego raju", jakim według wielu obseratorów ma stać się Kolorado po zalegalizowaniu tam niedawno tej używki. Odpowiedni ludzie odbiorą klientów z lotniska, wyślą do przychylnego amatorom marihuany hotelu, zorganizują pokazy przygotowywania marihuany do spożycia oraz zapewnią dostęp do najróżniejszych wydarzeń - imprez, koncertów, demonstracji itp. - z marihuaną w roli głównej.

- Jesteśmy gotowi zająć się organizacją całej wycieczki tym, którzy przybywają w okolice Denver z powodu legalizacji w Kolorado marihuany - powiedział James Walker, jeden z właścicieli My 420 Tours.
 
Wciąż nie wszystkie elementy nowego prawa weszły w życie. O ile już legalne jest posiadanie przy sobie 1 uncji używki, problemem jeszcze przez co najmniej kilka miesięcy będzie jej sprzedaż. Przedsiębiorcy nie dają więc turystom marihuany bezpośrednio, ale pomagają im znaleźć się w miejscach, gdzie można ją dostać, takich jak organizowany przez popularny magazyn High Times festiwal Cannabis Cup, który w tym roku w Denver już 20 kwietnia.
 
Choć generalnie głosy sprzeciwiające się prawom legalizującym marihuane nie są jak narazie słyszane w Kolorado zbyt dobrze, wiadomo, że wśród decydentów lokalnego przemysłu turystycznego nie brakuje przeciwników. Ich zdaniem przesadna promocja marihuany odciągnie uwagę od mnóstwa innych wspaniałych atrakcji, których w Kolorado nie brakuje. W roku 2011 odwiedzający stan turyści wydali 9,4 miliarda dolarów. Jak dotąd największą popularnością cieszyło się naturalne piękno stanu - liczne góry i otwarte przestrzenie.
 
comments powered by Disqus