USA - informacje

Luty udany dla Hawajów

29.03.13 13:02 | Turystyka w USA | Hawaje
Odpowiedzialna za hawajski sektor turystyczny agencja Hawaii Tourism Authority (HTA) poinformowała, że w lutym bieżącego roku wyspy archipelagu Hawaje odwiedziło o 8% więcej turystów niż w tym samym miesiącu roku ubiegłego.

Według agencji HTA w lutym Hawaje odwiedziło 675 tys. turystów. W sumie wydali oni ponad 1,2 miliarda dolarów. Przeciętne wydatki na osobę wzrosły o 6,6 proc. do prawie 200 dolarów dziennie. Największy procentowy wzrost liczby turystów udających się na Hawaje w stosunku do poprzedniego roku zanotowały zachodnie stany USA - 8 proc. i Japonia - 4 proc.

Prezes HYA Mike McCartney podkreślił w swoim oświadczeniu, jak wielkie znacznie dla Hawajów ma sektor turystyczny. Kluczowe według niego jest umiejętne pokazywanie potencjalnym turystom z całego świata jak piękne i różnorodne są hawajskie wyspy. Wzrost liczby turystów pozytywnie odczuwają według niego wszyscy mieszkańcy Hawajów.

Archipelag Hawaje, za wyjątkiem wysp Midway, stanowi część stanu Hawaje. Należy on do najatrakcyjniejszych turystycznie amerykańskich stanów. Oferuje m.in. wspaniałe plaże, krystalicznie czyste wody Pacyfiku, wulkany i wspaniałą miejscową kulturę.

Zobacz Hawaje na mapie stanów USA.

comments powered by Disqus