USA - informacje

Lot pierwszego amerykańskiego Dreamlinera

06.11.12 08:25 | Wyjazd do USA
United Airlines przeszły do historii amerykańskiego lotnictwa jako pierwsze linie lotnicze, które przewiozły pasażerów nowym Boeingiem 787 Dreamliner.

Wśród pasażerów poniedziałkowego lotu United Flight 1116, który o 7:20 rano czasu lokalnego opuścił Houston Bush Intercontinental Airport, by o 9:47 wylądować w Chicago, znaleźli się entuzjaści lotnictwa, pracownicy United Airlines, dziennikarze, a także kilku zwykłych pasażerów.

Jeden z tych, którzy znaleźli się na pokładzie samolotu, miłośnik lotnictwa Scott Shatzer opowiada o emocjach, jakie w nim i współpasażerach wywołał lot najnowszym osiągnięciem Boeinga. Shatzer lata zazwyczaj liniami American, ale premierowego lotu Dreamlinerem, mimo innej linii, nie mógł sobie odmówić. Na pokład samolotu wszedł z siedmioma znajmomymi z Chicago.

- Byliśmy na tyle podekscytowani, że ciężko spało nam się w nocy, dlatego już o 5-tej rano byliśmy w drodze z hotelu na lotnisko.

Na lotnisku w Chicago zaraz po lądowaniu czekał na samolot, załogę i pasażerów "komitet powitalny", złożony z dziennikarzy, pracowników United Airlines i mnóstwa innych osób, które chciały zobaczyć pierwsze lądowanie Dreamlinera.

Dla CEO United Airlines Jeffa Smiseka to wydarzenie ma szczególny charakter. Ma być symbolicznym zakończeniem niedogodności i komplikacji, na jakie linie naraziły swoich pasażerów latem w trakcie scalania z liniami Continental.

- Prawda jest taka, że nie byliśmy w czerwcu i lipcu godni zaufania. Straciliśmy wielu cennych klientów. Zamierzamy ich jednak odzyskać - powiedział Smisek.

comments powered by Disqus