USA - informacje

Los Angeles wyda imigrantom karty ID

17.10.12 10:58 | Wizy do USA | Kalifornia
Rada Miasta Los Angeles poparła wczoraj plan burmistrza Antonio Villaraigosy o wydaniu nieudokumentowanym imigrantom żyjącym w Los Angeles oficjalnych dowodów tożsamości, które służyłyby jako identyfikatory oraz pełniłyby rolę karty debetowej.

- To będzie oficjalny dowód tożsamości - powiedział Villaraigosa w niedawnym wywiadzie.

Krytycy pomysłu Villaraigosy uważają, że krok ten to kolejny sygnał, że władze Los Angeles biorą stronę nielegalnych imigrantów i chcą, by aktywniej włączyli się oni w życie miasta. Liczbę nieudokumentowanych mieszkańców największego miasta w Kalifornii ocenia się nawet na 4,3 mln.

- To pewnego rodzaju zaproszenie, środek dostosowawczy - powiedział Ira Mehlman z Federation for American Immigration Reform, grupy negatywnie nastawionej do nielegalnych imigrantów. - Los Angeles uławia życie w mieście ludziom, którzy złamali prawa federalne.

Są także tacy, którzy wspierający pomysł burmistrza. Ich zdaniem karty sprawią, że mniej ludzi będzie nosić przy sobie gotówkę, co przyczyni się do spadku przestępczości.

Los Angeles nie jest pierwszym miastem, który wprowadza takie rozwiązanie. Podobne funkcjonuje np. w San Francisco czy Oakland.

comments powered by Disqus