USA - informacje

List Prezydenta RP do firm z Doliny Krzemowej

List Prezydenta RP do firm z Doliny Krzemowej

16.11.12 12:38 | Praca w USA | Kalifornia
Z okazji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości Prezydent RP Bronisław Komorowski opublikował wczoraj list skierowany do społeczności przedsiębiorców z Doliny Krzemowej. Podkreśla w nim walory i potencjał przedsiębiorczy i innowacyjny Polski.

Prezydent poświęcił publikację zaznaczeniu rosnącej siły Polski w obszarze przedsiębiorczości i technicznych innowacji, określając ją mianem kuźni technicznych talentów. Podkreślił, że Polacy plasują się w ścisłej czołówce najlepszych programistów świata według rankingu TopCoder, a polska gospodarka internetowa rozwija się w tempie 14 proc. rocznie. Polska to także blisko 2 miliony studentów. Mimo znacznego dystansu geograficznego, współczesna zglobalizowana gospodarka pozwala myśleć amerykańskiemu i kalifornijskiemu centrum nowych technologii oraz Polsce o sobie wzajemnie jak o sąsiadach.

List wysłany został do szeregu amerykańskich przedsiębiorców i innowatorów, w tym Dave McClure, 500 Startups, Tina L. Seelig, Founding Partner & Sith Lord, Stanford Technology Ventures Program, Paul Graham, Tom Foremski czy silliconvalleywatcher.com. 

W tym tygodniu obchodzimy Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Nadszedł czas, aby wzmocnić konkurencyjność gospodarki Polski, w oparciu o globalną przedsiębiorczość new tech, poprzez budowę więzi z Waszym otwartym ekosystemem innowacji. Polscy przedsiębiorcy są otwarci do współpracy. Zachęcam Państwa – przedsiębiorców, inwestorów i innowatorów z Silicon Valley i Polski – do współpracy i budowy mostów pomiędzy USA i Polską. Proszę o przesyłanie informacji o Państwa inicjatywach na adres prezydent@prezydent.pl lub twitter @prezydentpl. - zakończył list polski prezydent.

Z pełną treścią listu zapoznać się można na oficjalnej stronie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej pod adresem prezydent.pl.

comments powered by Disqus