USA - informacje

LinkedIn wyjątkiem wśród portali społecznościowych

05.11.12 13:29 | USA na co dzień
LinkedIn staje się nowym faworytem inwestorów. Jego przychody wzrosły w dużo większym tempie, niż spodziewali się analitycy rynku. Zarobki portalu mają wynosić nawet 2,3 mln dolarów, co przekłada się na 2 centy za akcję w przedziale czasowym od lipca do września. Zyski okazały się dwa razy większe od szacowanych przez analityków.

Strona zarządzająca tożsamością zawodową jest na tym polu wyjątkiem wśród portali społecznościowych. W tyle zostaje nie tylko Facebook, ale też Groupon i Zynga.

Wzrastają także zarobki Starbucksa. Nawet podczas kryzysu gospodarczego odnotowuje on stały wzrost liczby klientów. W ostatnim kwartale Starbucks zanotował wzrost globalnych przychodów o 6%, głównie dzięki większej liczbie odwiedzających.

Rządowe analizy także niosą obiecujące prognozy. Miesięczny raport Departamentu Pracy opisuje wzrost sprzedaży detalicznej i zaufania konsumentów. Ponadto jak wynika z drugiej części raportu dotyczącej przeglądu firm, w Stanach tworzy się coraz więcej miejsc pracy. 

Nie można jednak zapominać o wydarzeniach ostatnich dni, które z pewnością odbiją się niekorzystnie na sytuacji na rynkach. Szacuje się, że Sandy może być najbardziej kosztownym zjawiskiem pogodowym od czasów huraganu Katrina. Według zajmującej się analizą różnego rodzaju katastrof firmy Eqecat straty są zapewne większe niż dotychczas przewidywano. Burza uderzyła w najgęściej zaludniony obszar w kraju. Wstępne szacunki mówią o stratach rzędu 30-50 mld dolarów.

comments powered by Disqus