USA - informacje

Linie lotnicze zabraniają siedzenia obok dzieci

Linie lotnicze zabraniają siedzenia obok dzieci

16.08.12 08:10 | Wyjazd do USA
Australijskie linie lotnicze Virgin Australia przyciągnęły niedawno uwagę mediów po pojawieniu się pogłosek, jakoby firma przyjęła dość kontrowersyjną politykę dotyczącą samotnie podróżujących dzieci. Linie zabraniają otóż dorosłym mężczyznom siedzenia obok takich dzieci, tłumacząc zasadę obawą przed potencjalnymi napastnikami, w tym pedofilami.

Sprawa wyszła na jaw po skardze złożonej przez strażaka z Sydney Johnny'ego McGirra, który poczuł się upokorzony, gdy obsługa lotu poinformowała go o konieczności zmiany miejsca, ponieważ siedział obok dwójki niepełnoletnych chłopców.

 - Czułem się zażenowany - powiedział McGirr. - Czułem się, jakbym został osądzony i skazany za zbrodnię, której nie popełniłem.

Żadna z dużych amerykańskich linii lotniczych nie zabrania siedzenia obok niepełnoletnich. Niektóre z nich także stosują jednak specjalną politykę względem dzieci. Southwest Airlines sadowi dzieci blisko przedniej części samolotu, Spirit Airlines lokuje je "w tych częściach samolotu, gdzie obsługa może możliwie najłatwiej się nimi opiekować", z kolei British Airways przy okazji niektórych lotów decyduje się na tworzenie małych stref, w których siedzą samotnie podróżujące dzieci, najczęściej w okolicach pokładowej kuchni.

comments powered by Disqus