USA - informacje

Latynosi twardo za Obamą

Latynosi twardo za Obamą

09.10.12 07:56 | Wizy do USA
Według opublikowanego w ubiegłym tygodniu sondażu CNN/ORC International 71% Latynosów i Amerykanów pochodzenia hiszpańskiego popiera wprowadzony przez administrację prezydenta Obamy 15 sierpnia br. program "odroczonej deportacji" (ang. deferred action).

Spośród pozostałych ankietowanych, 15% uważa, iż Obama nie zrobił wystarczająco dużo w celu ułatwienia nieudokentowanym imigrantom pozostania na terytorium USA, a 13% z kolei sądzi, że zrobił za dużo.

Dzięki prezydenckiemu programowi "odroczonej deportacji", nieudokumentowani nielegalni imigranci, którzy trafili do Stanów jako dzieci mogą starać sięo 2-letnie zawieszenie deportacji, dzięki czemu będą mogły przez ten okres legalnie pracować i uczyć się w USA.

Aż 77% ankietowanych uważa, iż celem "numer 1"  polityki imigracyjnej powinno być umożliwienie 11 milionom nieudkumentowanych imigrantów żyjących w USA stanie się legalnymi rezydentami.

Zapytani bezpośrednio, czy chcą reelekcji Obamy, 70% Latynosów odpowiedziało twierdząco, a 25% zaprzeczyło, popierając rywala Obamy, Republikanina Mitta Romneya.

Głosy Amerykanów hiszpańskiego pochodzenia mogą się okazać niezwykle ważne podczas wyborów prezydenckich w listopadzie, szczególnie w stanach takich jak Kolorado, Floryda czy Nevada. Szacuje się, że ok. 12 mln Latynosów odda swoje głosy w wyborach - to o 26% więcej niż w 2008.

comments powered by Disqus