USA - informacje

Kolejny wysokiej rangi urzędnik ICE w tarapatach

04.09.12 09:46 | Wizy do USA
Szefowa personelu Agencji ds. Imigracji i Ceł (ICE) Suzanne Barr złożyła rezygnację po oskarżeniach o dyskryminację i seksizm. Pozew przeciw niej złożyli pracownicy Departamentu Bezpieczeństwa Narodowego (DHL). Barr jest już trzecim wysokiej rangi urzędnikiem ICE, który złożył w ostatnim czasie rezygnację w wyniku poważnych oskarżeń.

Suzanne Barr oświadczyła w liście rezygnacyjnym, że wszystkie oskarżenia przeciwko niej nie mają uzasadnienia, ale zdecydowała się na rezygnację, by ukrócic zakłócenia w pracy agencji.

Barr oskarżona została o seksizm przez jednego ze swoich pracowników w maju bieżącego roku. Wkrótce podobne oskrażenia przeciw niej złożyli inni pracownicy DHL. Barr była asystentką Sekretarz Bezpieczeństwa Krajowego Janet Napolitano, gdy ta była gubernatorką Arizony. W 2009 roku Napolitano zabrała ją do Waszyngtonu po objęciu federalnego urzędu.

To już trzecia w ostatnim czasie rezygnacja ważnego urzędnika ICE w związku z oskarżeniami. W lipcu do więzienia trafili James Woosley i Anthony V. Mangione. Pierwszy skazany został na 20 miesiący za defraudację ponad 180 tys. dolarów, drugi okazał się winnym posiadania i rozprzestrzeniania dziecięcej pornografii. Oba incydenty bardzo poważnie nadszarpnęły wizerunek kluczowej agencji imigracyjnej, odpowiadającej m.in. za identyfikowanie nielegalnych imigrantów i ochronę amerykańskich granic przed wszelkimi nielegalnymi transferami.

comments powered by Disqus