USA - informacje

Government shutdown uderzył w słynną restaurację

10.10.13 20:20 | Turystyka w USA | Kalifornia
Amerykański "government shutdown" oznacza liczne przykrości dla wielu mieszkańców Stanów Zjednoczonych. Kłopoty dopadły nawet kultową restaurację Cliff House w San Francisco, która, choć prywatna, położona jest na terenie państwowej Golden Gate National Recreation Area.
Impas w rozmach między Republikanami a Demokratami w sprawie podniesienia limitu zadłużenia doprowadził do "zamknięcia rządu" (ang. government shutdown). Nie uchwalono budżetu mimo tego, że rozpoczął się nowy rok fiskalny. W takiej sytuacji pieniądze nie mogą zostać rozdysponowane między liczne państwowe instytucje, które potrzebują ich do funkcjonowania.
 
Do zakończenia sporu i uchwalenia budżetu nawołują liczni eksperci i organizacje. W przeciwnym razie USA i nie tylko grożą poważne konsekwencje natury ekonomicznej. Do apelów z pewnością przyłączają się właściciele znanej restauracji z San Francisco Cliff House.
 
Cliff House to pierwszorzędna atrakcja, od 1863 co roku przyciągająca tłumy turystów i miejscowych. Malowniczo położona na zachodnim wybrzeżu San Francisco, na klifach formacji skalnej Seal Rocks i w pobliżu słynnej Ocean Beach, należy do najpiękniejszych i najbardziej pożądanych zakątków w okolicy. 
 
Lokacja na terenie niezwykle popularnego parku turystycznego Golden Gate National Recreational Area to kolejny atut Cliff House. Z ok. 13 milionami odwiedzajacych rocznie mieści się on w czołówce obszarów znajdujących się pod jurysdykcją federalnego National Park Service. Niestety, tym razem współpraca z federalną agencją obróciła się przeciwko znanej restauracji. W związku z "government shutdown" wszystkie parki są tymczasowo zamykane. Dla Cliff House oznacza to brak klientów i duże straty. Część z zapasów żywności przekazane już zostało na cele dobroczynne. Teraz pozostaje tylko czekać.
 
Z bogatą ofertą Cliff House możecie zapoznać się na oficjalnej stronie restauracji cliffhouse.com.
 
comments powered by Disqus