USA - informacje

Liście, które przyciągają miliony

20.10.13 20:02 | Turystyka w USA | Indiana
Nawet 2 miliony turystów odwiedzają corocznie Hrabstwo Brown w stanie Indiana, by podziwiać niezwykłe piękno tamtejszej jesieni. Zwłaszcza różnokolorowe liście zapisały się już mocno w świadomości odwiedzających, którzy z ich podglądania uczynili niemal już profesję...
Według odpowiedzialnej w Hrabstwie Brown za turystykę Jane Ellis, co roku około 2 miliony turystów odwiedzają to znane z mocno liściastej jesieni miejsce. W tym zainteresowanie jest tak duże, iż zdaje się, że "wszyscy oni wybrali się do hrabstwa w ten sam weekend".
 
Miejscowi zwykli nazywać turystów "podglądaczami liści" (ang. leaf peepers lub leaf lookers). Bo też piękne kompozycje różnokolorowych liści są tym, czego od tego miejsca oczekują. Gdy dodać do tego liczne okazje na spędzenie czasu na świeżym powietrzu i wiele dodatkowych atrakcji, mamy idealne miejsce na krótkie wakacje.
 
Na stronie www.browncounty.com/leaf-cam możesz zapoznać się z imponującą kolekcją (Photo Tour) zdjęć z Hrabstwa Bounty sezonu opadających liści.
 
comments powered by Disqus