USA - informacje

ICE i CBP poczekają aż minie zagrożenie huraganem

ICE i CBP poczekają aż minie zagrożenie huraganem

29.08.12 11:04 | USA na co dzień | Floryda
Agencja zajmująca się wprowadzaniem w życie postanowień imigracyjnych, m.in. deportacjami, Immigration and Customs Enforcement (ICE) oraz Customs and Border Protection (CBP) wydały wspólny list, w którym oświadczyły, iż wstrzymają się z kolejnymi akcjami aż do ustąpienia Huraganu Izaak.

Ludzie w rejonie Zatoki Meksykańskiej gromadzą zapasy żywności i baterii do urządzeń elektrycznych, przygotowując się na nadejście potężnego huraganu. Izaak niemal całkowicie ominął Florydę, lecz kieruje się teraz właśnie w kierunku stanów wybrzeża Zatoki Meksykańskiej - Alabamy, Mississipi i Luizjany. Jego droga przypomina potężny Huragan Katrina sprzed kilku lat.

 - Obecność Huraganu Izaak uniemożliwia przeprowadzanie akcji wprowadzających w życie postanowienie imigracyjne, jako że najwyższymi priorytetami ICE i CBP jest ochrona ludzkiego życia. Wobec jego zagrożenia, spodziewanych ewakuacji i chaosu, agencje zdecydowały o przerwie w wykonywaniu takich czynności.

Jednocześnie ICE i CBP zdecydowały się pomóc w ewakuacji zagrożonych obszarów. Oznacza to, że pracownicy agencji niemal na pewno spotkają na swojej drodze nielegalnych imigrantów. Jako że bezpieczeństwo wzięło priorytet nad wcielaniem w życie prawa, najprawdopodobniej w takim przypadku uda im się nie wpaść w ręce władz.

W przeszłości pracownicy ICE czy USCIS pełnili ważną rolę w organizowaniu pomocy zmagającym się z Huraganami Katrina i Rita.

comments powered by Disqus