USA - informacje

Hawaje po raz kolejny oazą szczęścia

06.03.13 20:57 | Turystyka w USA | Hawaje
Instytut Gallupa opublikował wyniki sondy, której zadaniem było ustalić, w którym z amerykańskim stanów ludzie są najszczęśliwsi. Na pierwszym miejscu znalazł się Hawaje - po raz czwarty z rzędu, na ostatnim Wirginia Zachodnia - także po raz czwarty z kolei.

Do oszacowania poziomu zadowolenia z życia eksperci z Instytutu Gallupa stworzyli wskaźnik Gallup-Healthways Well-Being Index. Składa sie na niego 50 czynników, m.in. stan ducha, zadowolenie z pracy, zdrowie, a maksymalny wynik to 100 punktów. 

Dla Hawajów, które po raz czwarty z rzędu zajęły pierwsze miejsce, wartość tego wskaźnika wyniosła 71,1. Zaraz za nimi uplasowały się takie stany jak Kolorado, Minnesota, Utah i Vermont. Najbardziej nieszczęśliwi, co znamienne także po raz czwarty, okazali się z kolei mieszkańcy Wirginii Zachodniej ze wskaźnikiem Gallupa na poziomie 61,3.

Naukowcy w analizie danych wskazują, iż mimo poprawy w ostatnich latach sytuacji gospodarczej w USA, poziom zadowolenia Amerykanów z życia nie wzrasta. Wyniki sondy za rok 2011 są bardzo zbliżone do tych z roku bieżącego.

Hawaje są najmłodszym amerykańskim stanem, a jednocześnie jednym z najbardziej atrakcyjnych turystycznie. Składają się ze 137 wysp, z których główną rolę odgrywają Hawaii, Oahu, Kauai, Lanai, Maui, Molokai i Niikau. Hawaje to m.in. niesamowite plaże, wulkany, doskonała pogoda i warunki do serfowania. 

Zobacz Hawaje na mapie stanów USA.

comments powered by Disqus