USA - informacje

Susana Martinez opowiedziała się za Romneyem

Susana Martinez opowiedziała się za Romneyem

30.08.12 10:07 | Wizy do USA | Nowy Meksyk
Jednym z polityków którzy wczorajszego wieczoru przemówili podczas republikańskiej konferencji w Tampie była gubernator Nowego Meksyku Susana Martinez. Jej poparcie może mieć dla republikańskiego kandydata na prezydenta Mitta Romneya szczególne znaczenie.

Partia Republikańska liczy, że poparcie gubernator Martinez, pierwszej w historii kobiety pochodzenia hiszpańskiego na tym stanowisku, pomoże Romneyowi trafić do grup, u których zdecydowanie przegrywa z obecnie urzędującym prezydentem Barackiem Obamą - kobiet i ludności pochodzenia hiszpańskiego.

Martinez zaczęła swoją polityczną karierę w Partii Demokratycznej, ale ostatecznie jej konserwatywne poglądy zawiodły ją do zmiany opcji na republikańską w 1995 roku. Jako gubernator Nowego Meksyku podpisała zarządzenie o cofaniu statusu nietykalności tym imigrantom, którzy popełnili przestępstwo.

Martinez należy w kwestii imigracji do stosunkowo łagodnych republikanów. Popiera zaproponowaną przez Marco Rubio republikańską wersję DREAM Act, nazywaną często "DREAM Act 2.0". Zakłada ona przyznanie dzieciom nielegalnym imigrantów prawa do pobytu i pracy na terenie USA. W przeciwieństwie do propozycji Demokratów w żadnym razie nie przewiduje jednak opcji przyznania nielegalnym imigrantom zielonej karty lub obywatelstwa - pobyt opierać się będzie wyłącznie o wizy tymczasowe.

 - W wielu różnych kwestiach ja i Mitt Romney różnimy się - pochodzimy z innych środowisk, kultur, mieliśmy inny życiowy start i inaczej podchodzimy do kwestii przywództwa. Łaczy nas jednak wiara w amerykański sen i sukces. Mitt Romney jest jedynym kandydatem, który obroni amerykańskie wartości i przekaże je następnemu pokoleniu - powiedziała podczas konferencji Martinez.

comments powered by Disqus