USA - informacje

"Eat Down, Tip Up", by pomóc nowojorskim restauracjom

15.11.12 16:18 | Turystyka w USA | Nowy Jork
Powoli zbliża się już sezon świąteczny. Tysiące turystów odwiedzi wkrótce Nowy Jork by obejrzeć świąteczne wystawy, nowojorskie atrakcje "odziane" w świąteczny garnitur bądź po prostu na zakupy. Będą oni mieli okazję, by wziąć udział w akcji "Eat Down, Tip Up".

Eat Down, Tip Up to inicjatywa słynnego amerykańskiego szefa kuchni Anthony'ego Bourdaina, znanego m.in. z prowadzonego przez niego programu kulinarnego Anthony Bourdain: No Reservations and The Layover. Wzięcie w niej udziału nie wymaga niczego skomplikowanego: trzeba po prostu zjeść coś w jednej z restauracji Dolnego Manhattanu (ang. downtown), a po posiłku zostawić szczodry napiwek (and. tip). Pod adresem eatdowntipup.com znaleźć można oficjalną stronę inicjatywy.

Celem Eat Down, Tip Up jest pomoc restauracjom i barom Dolnego Manhattanu - obszaru, który mocno ucierpiał w wyniku Huraganu Sandy. Choć Huragan Sandy jest już przeszłością, z jego skutkami Amerykanie będą próbowali uporać się jeszcze przez długi czas.

Eat Down, Tip Up przygotowało listę 152 restauracji, które odczuwają skutki Huraganu Sandy. Znaleźć ją można tutaj.

Jeśli zamierzacie odwiedzić Nowy Jork w czasie świątecznym, warto rozważyć wzięcie udziału w tej inicjatywie. Eat Down, Tip Up może być znakomitą okazją, by rozpocząć świąteczny czas dzielenia się z potrzebującymi. 

comments powered by Disqus