USA - informacje

Dobry rok za parkiem Great Smoky Mountains

Według opublikowanych przez National Park Service danych o pół miliona wzrosła liczba turystów, którzy w 2012 r. odwiedzili park narodowy Great Smoky Mountains.

Z danych National Park Service dowiadujemy się, że aż 9 686 000 turystów odwiedziło zlokalizowany na pograniczu stanów Karolina Północna i Tennessee park narodowy Great Smoky Mountains. To o ponad pół miliona więcej niż przed rokiem, gdy licznik zatrzymał się na nieznacznie ponad 9 milionach. Great Smoky Mountains pozostaje najpopularniejszych parkiem narodowym w USA.

Według władz parku do znakomitych wyników popularności w roku 2012 przyczyniła się łagodna zima i pogodna wiosna. W grudniu 2012 park odwiedziło ok. 2% więcej turystów niż w tym samym miesiącu roku 2011. 

National Park Service to federalna agencja odpowiedzialna za naturalne i historyczne zasoby kraju.  Do jej zadań należy m.in. zarządzanie parkami narodowymi i historycznymi, pomnikami narodowymi, polami historycznych bitew etc. Więcej o NPS na oficjalnej stronie agencji www.nps.gov.

comments powered by Disqus