USA - informacje

Budynki Straży Wybrzeża dostępne dla turystów

Budynki Straży Wybrzeża dostępne dla turystów

Sprawująca pieczę nad amerykańskimi parkami narodowymi agencja National Park Service otworzy pod koniec bieżącego tygodnia dla turystów budynki historycznego Dystryktu Straży Wybrzeża w miasteczku Sullivan's Island.

Na terenie Dystryktu Straży Wybrzeża znajdują sie budynki z końca XIX wieku, użytkowane niegdyś przez US Life-Saving Service - rządową agencją zajmującą się ratowaniem rozbitków, która powstała na bazie lokalnych wysiłków społeczności działającej z pobudek humanitarnych. Life-Saving Service połączył się później z inną agencją - Revenue Cutter Service, odpowiedzialną za egzekwowanie prawa morskiego, tworząc w 1915 Straż Wybrzeża Stanów Zjednoczonych (ang. United States Coast Guard) - jeden z pięciu rodzajów amerykańskich sił zbrojnych.

Odwiedzający Dystrykt będą mogli zwiedzać całą infrastrukturę Straży Wybrzeża z wyjątkiem centralnej latarni, niedostępnej na razie dla turystów ze względów bezpieczeństwa.

Latarnia w Sullivan's Island wybudowana została w roku 1962 i jest ostatnią tego typu budowlą wzniesioną w USA. Gdy powszechne stały się systemy GPS, latarnia przestałą być potrzebna i wkrótce, wraz z całą infrastrukturą Dystryktu, nabył ją National Park Service.

Sullivans Island to miasto przybrzeżne w stanie Południowa Karolina na wschodnim wybrzeżu USA. Liczy ok. 1900 mieszkańców 

Zobacz Południową Karolinę na mapie stanów USA.

comments powered by Disqus