USA - informacje

Colin Powell popiera Baracka Obamę

25.10.12 19:12 | USA na co dzień
Były sekretarz stanu Colin Powell poparł dziś, podobnie jak 4 lata temu, Baracka Obamę w jego staraniach o reelekcję.

- Myślę, że powinniśmy trzymać się tej drogi, którą podążamy - powiedział dziś Powell CBS This Morning, republikanin, który w 2008 roku także poparł Baracka Obamę w jego rywalizacji z Johnem McCainem. 

Powell, który w latach 2001-2005 sprawował jako pierwszy czarnoskóry funkcję sekretarza stanu, poparł Obamę kilka dni po ostatniej debacie prezydenckiej pomiędzy Obamą i Romeyem, poświęconej właśnie polityce zagranicznej. 

Powell pochwalił Obamę za jego wysiłki na rzecz zakończenia wojny w Afganistanie, a także walkę z terroryzmem. Równocześnie skrytykował Mitta Romneya za ciągłe zmiany swoich poglądów w kwestii spraw zagranicznych. Ma także wątpliwości co do gospodarczych zamierzeń Romneya. Jego zdaniem obniżka podatków i zwiększanie wydatków na armię mogą jedynie pogłębić deficyt.

Sztab wyborczy Obamy szybko zareagował na słowa Powella, publikując krótki filmik. Barack Obama zadzwonił też osobiście do niegdyś jednego z najpopularniejszych i najbardziej lubianych amerykańskich polityków, dziękując mu za wsparcie.

comments powered by Disqus