USA - informacje

Co pada łupem hotelowych złodziejaszków?

15.09.12 15:03 | Turystyka w USA
Jakiś czas temu portal Hotels.com przeprowadził sondaż, by dowiedzieć się, jak wielu hotelowych gości w USA skłonnych jest opuszczać progi hotelu z przedmiotami niekoniecznie stanowiącymi ich własność. Z 400 przepytanych osób tylko 66% było w stanie odpowiedzieć, iż nigdy nie przywłaszczyła sobie jakiejkolwiek hotelowej własności. 34% pytanych ma więc za sobą akty hotelowej kradzieży. Co najczęściej pada łupem drobnych hotelowych złodziejaszków?

5. Poduszki

Hotele zarabiają oferując swoim klientom wygodne miejsce do spędzenia nocy. Nietrudno więc dojść do wniosku, iż im bardziej atrakcyjny hotel, tym lepsze "rekwizyty" do wygodnego spędzania w nim nocy. Z 34% Amerykanów, którzy nie zaprzeczyli, iż zdarzyło im się przywłaszczyć hotelową własność, 2% wskazało, iż były to poduszki.

4. Szlafroki

Wygodny i elegancki szlafrok kąpielowy to niezawodny towarzysz udanego wieczoru. Najlepsze przywodzące na myśl ośrodki Spa szlafroki mogą być jednak drogie. Co poniektórzy podróżnicy postanawiają najwidoczniej ograniczyć koszty, decydując się na "pożyczenie" szlafroków hotelowych na dłużej. 3% z 34% osób, które przyznały się do drobnych kradzieży, wskazało na szlafrok kąpielowy.

3. Inne

Trzecia najczęściej narażona na kradzieże kategoria przedmiotów to po prostu "Inne". W tym zbiorze najróżniejszych rzeczy wyróżniane są m.in. długopisy, kawa, przyborniki do szycia, klucze do pokoju a nawet suszarki do włosów czy żelaska! Do kradzieży takich przedmiotów przyznało się 11% uczestników anonimowego sondażu.

2. Książki i gazety

Wiele hoteli zdaje sobie sprawę, iż letni wypoczynek to dobra okazja, by nadrobić zaległości w literaturze. Zapewnia więc swoim gościom biblioteczki z najnowszymi tytułami i świeżą prasę najróżniejszego gatunku. 12% z przyznających się w sondażu do drobnych hotelowych kradzieży wyjawiło, że ich łupem padły gazety bądź książki.

1. Pościele i ręczniki

Wiele hoteli oferuje swoim gościom wysokiej jakości, zaskakująco wielkie ręczniki oraz znakomitą pościel. Aż 14% z 34% przyznających się do kradzieży przyznało, iż to właśnie taki rodzaj przedmiotów interesuje ich najbardziej. Niektórzy nawet zdecydowali się na przywłaszczenie sobie hotelowych kocy czy obrusów! Te trafiły jednak tym razem do kategorii "Inne".

 

Trzeba przyznać, iż sondaż uświadamia, iż takie drobne kradzieże są w Stanach Zjednoczonych palącym problemem. Co myślicie o takiego rodzaju kradzieżach? Spotkaliście się już z takimi praktykami w Polsce, Stanach bądź innym miejscu, które udało wam się odwiedzić?

comments powered by Disqus