USA - informacje

CBP radzi podróżującym w ostatnich dniach roku

23.12.12 22:12 | Turystyka w USA
Na początek końcoworocznego okresu wzmożonego ruchu turystycznego, rządowa agencja Custom and Borders Protection (CBP) przypomina podróżującym zarówno do, z jak i w obrębie USA o rzeczach, które należy zrobić, by zapewnić sobie i swoim bliskim bezpieczną i bezproblemową podróż.

Wszyscy podróżni powinni pamiętać o niezbędnych dokumentach wjazdowych - paszporcie oraz dokumencie zgodnym z Western Hempshire Travel Initiative w przypadku przekraczania amerykańskiej granicy morzem lub lądem. Podróżni z krajów objętych Visa Waiver Program powinni pamiętać o konieczności ponownego aplikowania co dwa lata do Electronic System for Travel Authorization (ESTA) oraz zawsze zaraz po otrzymaniu nowego paszportu (nie dotyczy Polski, która obecnie nie znajduje się w programie Visa Waiver).

Dla tych, którzy podróżują często CBP oferuje udział w programie "Global Entry". Uczestnicy będą mogli skorzystać z przyspieszonej odprawy na lotniskach. Już ponad 0,5 miliona osób skorzystało z "Global Entry" poprzez bezpośrednie zapisanie się do programu. Kolejne 1,3 miliona podróżujacych skorzysta z ulg "Global Entry" dzięki udziale w jednym z szeregu innych programów oferowanych przez CBP.

CBP radzi także sprawdzić, czy wszystkie produkty, które podróżujący zamierzają wziąć do Stanów mogą zostać legalnie przewiezione na terytorium USA. Wiele produktów znajduje się na liście niedopuszczalnych. Co rok CBP przechwyca kilkadziesiąt tysięcy różnego rodzaju przedmiotów i produktów.

comments powered by Disqus