USA - informacje

Były prezydent zaproszony na wrześniową konwencję Demokratów

08.08.12 16:14 | USA na co dzień
Jak ogłosiła Partia Demokratyczna, były prezydent USA Jimmy Carter przemówi na wrześniowej konwencji Demokratów w Charlotte, Północna Karolina.

Carter pojawi się na konwencji tylko wirtualnie - wyświetlony zostanie film z jego wypowiedzią:

- Rosalynn i ja żałujemy, że nie będziemy mogli pojawić się na konwencji Demokratów w Charlotte osobiście. Pozostajemy jednak nieugiętymi zwolennikami prezydenta Obamy i zmian, jakie zamierza wprowadzić, by kontynuować rozwój Stanów Zjednoczonych.

Wypowiedź Cartera zostanie pokazana 4 września, pierwszej nocy 3-dniowej konwencji.

- Prezydent Carter to jeden z najmocniej zaangażowanych w pomoc humanitarną osób publicznych i prawdziwy mistrz demokracji - powiedział Antonio Villaraigosa, prezes Narodowej Konwencji Demokratów.

Udział Cartera w konwencji Demokratów skomentował też obóz rywala Obamy w listopadowych wyborach prezydenckich Mitta Romneya. Jego rzecznik Ryan Williams oznajmił:

- Obama nie mógł po prostu wybrać bardziej odpowiedniej osoby do wygłoszenia mowy na kowencji Demokratów. Obaj prezydenci zawiedli naród, nie będąc w stanie skierować gospodarki z powrotem na właściwy tor. Prezydencja tej dwójki przyniosła ze sobą wysoki poziom bezrobocia i duże deficyty. Mitt Romney niesie ze sobą prorozwojowe rozwiązania dla ekonomii USA, nie skompromitowane propozycje liberałów.

comments powered by Disqus