USA - informacje

Barack Obama zachęca do wczesnego głosowania

18.10.12 12:11 | USA na co dzień | Illinois
Za pośrednictwem portalu społecznościowego Twitter prezydent Barack Obama i jego małżonka Michelle zachęcają wyborców do wczesnego głosowania. Michelle oddała już swój głos, Barack Obama ma zrobić to w ciągu kilku dni w Chicago. W ten sposób chcą zmobilizować swój elektorat do głosowania.

O oddaniu głosu Michelle Obama poinformowała na Twitterze, wysyłając wiadomość do swojego męża: "Cześć, @Barack Obama, właśnie wrzuciłam do skrzynki kartę do głosowania - nie mogłam się już doczekać dnia wyborów. Kocham cię!".

Barack Obama odpowiedział na tę wiadomość, informując, że także skorzysta z możliwości wcześniejszego głosowania już 25 października w Chicago. Zachęcił do zrobienia tego samego każdego, kto ma taką możliwość.

Jak informuje agencja AP, to pierwszy raz, gdy kandydat na prezydenta nie weźmie udziału w głosowaniu w dniu wyborów. Ten zabieg ma zdaniem ekspertów spowodować podniesienie frekwencji. Sztab Obamy upewnia się także, czy zwolennicy prezydenta są zarejestrowani i gotowi do udziału w wyborach.

Wybory prezydenckie już 6 listopada. Największym rywalem Baracka Obamy będzie Republikanin Mitt Romney. Głosować będzie można także m.in. na kandydata Partii Libertariańskiej Gary'ego Johnsona, kandydatkę Partii Zielonych Jill Stein czy kandydata Partii Konstytucyjnej Virgila Goode'a.

comments powered by Disqus