USA - informacje

Azjaci główną siłą imigracji

Azjaci główną siłą imigracji

24.07.12 07:46 | Praca w USA
Do 2050 roku aż 10 proc. amerykańskiego społeczeństwa mogą stanowić Azjaci. Są oni obecnie najdynamiczniej rozwijającą się grupą imigracyjną w Stanach Zjednoczonych. Mimo wciąż utrzymujących się skutków globalnego kryzysu, który nadszarpnął dominującą pozycję USA, młodzi Chińczycy czy Hindusi wciąż chętnie uznają Stany za swoistą "Ziemię Obiecaną".

Aktualnie na terenie Stanów Zjednoczonych przebywa ok. 17,3 mln osób, które identyfikują się z azjatycką rasą - to wzrost rzędu ok. 50% w stosunku do sytuacji z początku trzeciego tysiąclecia.

Do głównych powodów niesłabnącego zainteresowania Azjatów Stanami jest chęć uzyskania lepszej edukacji. Rosnący poziom życia w krajach takich jak Chiny sprawia, że coraz więcej ludzi stać na opłacenie swoim dzieciom studiów na  renomowanych amerykańskich uczelniach. W rezultacie Azjaci stanowią najlepiej wykształconą i opłacaną grupę w USA - ok. połowa z nich ma wyższe wykształcenie, wobec tylko 28% w przypadku ogółu amerykańskiej populacji.

Inną grupą chętnie emigrującą do Stanów są bogaci chińscy biznesmeni, których także przybywa w "Państwie Środka". Ich motywy są bardziej polityczne - w kraju, gdzie władza ma ostatnie zdanie w każdej kwestii nie czują się bezpiecznie i zdają sobie sprawę, że igranie z władzami może skończyć się więzieniem. Wybierają pewniejsze życia w USA.

comments powered by Disqus