USA - informacje

Ekologiczne rozwiązania coraz bardziej przyciągają turystów

Ekologiczne rozwiązania coraz bardziej przyciągają turystów

Karolina Północna jest jednym z 38 stanów, w których w ostatnim czasie zaobserwować można poważne starania w celu przyciągnięcia turystów, którzy poszukując miejsca na spędzenie urlopu biorą pod uwagę czynniki ekologiczne. Kwestia ta była tematem niedawnej konferencji Sustainable Energy Conference, która odbyła się w Raleigh, właśnie w Karolinie Północnej.

- Od morza po góry - turystyka z każdą niemal chwilą jest coraz ważniejszym elementem gospodarki. Jeśli nie dbasz o to, co ludzie przyjeżdzają, by zobaczyć, wkrótce możesz to bezpowrotnie stracić. Utrzymywanie naturalnych atrakcji turystycznych w dobrym stanie jest jednym z kluczowych zadań dla decydentów przemysłu turystycznego. Z tą prawdą wiąże się także odpowiednie podejście do turystycznej infrastruktury - powiedział Alex Naar z East Carolina University.

W ostatnich latach zorientowana na ekologię część przemysłu turystycznego kształtowana była w głównej mierze przez samych turystów. Według danych TripAdvisor.com 47% turystów bierze pod uwagę czynniki ekologiczne, poszukując odpowiedniego miejsca na wakacje. 

W pielęgnowaniu takiego ekologicznego podejścia problemem dla turysty mogą być trudności ze zdobyciem odpowiednich informacji. Nie zawsze łatwo dowiedzieć się, czy dana restauracja korzysta tylko z produktów lokalnych, czy hotel posiada przyjazny środowisku system doprowadzania wody itp. Rozwiązywaniu takich problemów służy w Karolinie Północnej inicjatywa NC GreenTravel. Ten rządowy program ma na celu stworzenie bazy danych z hotelami, restauracjami, parkami naturalnymi i tematycznymi i innymi atrakcjami, które spełniają wysokie wymagania ekologiczne według ustalonych przez władze stanowe kryteriów. Uczestniczącym w NC GreenTravel organizacjom wystawiane są oceny na podstawie kontroli i wypełnionych przez nie aplikacji.

Około 18 miesięcy po inauguracji NC GreenTravel posiada listę prezentującą 56 firm - od muzeów czy parków stanowych po hotele i restauracje. Liczba "zielonych" atrakcji jest jednak w Północnej Karolinie znacznie większa.

Zobacz Karolinę Północną na mapie stanów USA.

comments powered by Disqus