USA - informacje

Amerykańskie linie znów podwyższają ceny

Amerykańskie linie znów podwyższają ceny

14.09.12 12:47 | Turystyka w USA
Po tym jak Southwest Airlines zdecydowała się na kolejną w tym roku podwyżkę cen, tym razem o 5 dolarów w każdą stronę na ponad 400 trasach, szereg innych linii, w tym United Airways zdecydowały się na podobny krok. To już kolejny raz, gdy podwyżka cen przez Southwest doprowadziła do podwyżek przez inne linie lotnicze.

Ok. 400 tras których cenę podwyższyły Southwest Airlines stanowią ok. 10% wszystkich tras lotniczego potentata. United Airlines, które także zwiększyły opłaty, zaaplikowały z kolei niekorzystną dla klientów zmianę na wszystkich trasach krajowych z wyjątkiem Hawajów.

Spośród innych linii ceny lotów podwyższyły także m.in. American, JetBlue Airways, Virign America czy US Airways.

Zazwczaj, gdy Southwest podwyższają swoje ceny, oznacza to, iż inne linie uczynią podobnie.

- Nie spotkałem się jeszcze z podwyżką cen w której udział brały Southwest, która się nie utrzymała - powiedział Rock Seaney z FareCompare.com.

Choć linie lotnicze na ogół przynoszą w tym roku zyski, przewoźnicy skarżą się na coraz wyższe koszty paliwa. Eksperci wskazują także, iż podwyżki mają związek z nadejściem okresu, w którym głównymi klientami linii będą przede wszystkim podróżujący służbowo, którzy są w stanie zapłacić także zwiększoną cenę. Linie lotnicze wykorzystują więc dobry moment na podniesienie opłat.

comments powered by Disqus