USA - informacje

Linie lotnicze gotowe na Święto Dziękczynienia

Linie lotnicze gotowe na Święto Dziękczynienia

09.11.12 10:06 | Wyjazd do USA
Amerykańskie linie lotnicze spodziewają się pełnych samolotów w okresie świątecznym. Zapewniają także, że ograniczone podczas Huraganu Sandy dostawy paliwa w północno-wschodniej części kraju zostały przywrócone do oryginalnego poziomu, a zapasy uzupełnione. Huragan wymusił odwołanie około 20 000 lotów.

Poprzez zmiany w organizacji lotów, linie mają nadzieję zwiększyć ilość pasażerów na każdy z nich. Planują ponadto zbliżyć się aż do 90% zapełnienia samolotów wyruszających w okresie Święta Dziękczynienia. Ważnym celem ekonomicznym jest teraz lepsze dopasowanie warunków popytu na takie usługi do wysokich cen paliw. Obecnie wynoszą one 3,08$ za galon. Linie lotnicze twierdzą, że są dobrze przygotowane na zaistniałą sytuację.

W tym roku przewiduje się transport nawet ok. 24 milionów pasażerów podczas 12-dniowego okresu świątecznego. Airlines for America twierdzi, że taka ilość stanowić będzie niewielki spadek w stosunku do 2006 i 2007 roku, kiedy to odnotowano ok. 26 milionów klientów. Przewiduje się, że najruchliwsze będą dni 25 i 26 listopada (odpowiednio około 24 mln i 2,3 mln ludzi). Najmniej pasażerów poleci natomiast w Dzień Dziękczynienia - 22 listopada.

comments powered by Disqus