USA - informacje

Amerykańskie firmy szukają kierowców ciężarówek

31.10.12 17:19 | Praca w USA | Georgia
Mimo wciąż dalekiej od doskonałej formy amerykańskiej gospodarki i utrzymującego się na wysokim poziomie bezrobocia, amerykańscy pracodawcy mają problem z niewystarczającą podażą kierowców ciężarówek. Szybko rozwijającym się firmom transportowym brakuje rąk do pracy.

Tribe Transportation z Georgii jest szybko rozwijąca się firmą transportową. Niedawno nabyła dziesięć nowych ciężarówek. Jak na razie znalazła kierowców tylko tylko do czterech. Ponadto są to w większości bardzo doświadczeni kierowcy, którym nie zostało już wiele lat pracy. Brakuje także specjalistów od innych zadań transportowo-logistycznych. To tylko jedno z wielu amerykańskich przedsiębiorstw, które zmaga się z podobnymi trudnościami.

- Trudno mi uwierzyć, że nie możemy znaleźć pracowników - przyznaje dyrektor wykonawczy Tribe Transportation Matt Handte.

Mimo wysokiego 8-procentowego bezrobocia amerykańskie firmy mają poważny problem z zatrudnieniem odpowiedniej ilości młodych kierowców ciężarówek. Powstająca powoli z kolan gospodarka potrzebować będzie ich coraz więcej i już za kilka lat ten duży już problem może urosnąć do gigantycznych rozmiarów.

Amerykańska gospodarka będzie tworzyć do roku 2016 ok. 115 tys. miejsc pracy dla kierowców ciężarówek rocznie. Liczba Amerykanów, którzy przygotowują się do wykonywania tego zawodu to ledwie 10% spodziewanego popytu - uważa Page Siplon, dyrektor wykonawczy Georgia Center of Innovation for Logistics.

Sytuacja ta stwarza naturalnie duże zainteresowanie kierowcami ciężarówek z zagranicy. Najbliższe lata mogą się okazać dla specjalistów w tej dziedzinie najlepszymi na decyzję o imigracji. Wysokie zapotrzebowanie na nich znacznie ułatwi starania o wizę pacowniczą.

comments powered by Disqus