USA - informacje

Amerykanie wciąż mocno zadłużeni

Amerykanie wciąż mocno zadłużeni

25.06.12 09:49 | Praca w USA
Jak donosi portal Bankrate.com, na stale wysokim poziomie utrzymuje się liczba Amerykanów żyjących na kredyt - co czwarty z nich posiada większe długi niż oszczędności.

Mimo iż kondycja finansowa Amerykanów poprawiła się w ostatnim czasie, szereg czynników, takich jak wciąż rosnące ceny paliw, spadające ceny domów czy wysokie bezrobocie, sprawiają, iż uciekanie się do różnego rodzaju pożyczek jest dla wielu codzienną praktyką. Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez Bankrate, największe zadłużenie na kartach kredytowych mają osoby najgorzej wykształcone, a tym samym najmniej zarabiające.

Choć liczba zadłużonych spadła nieco w porównaniu do poprzednich lat, specjaliści obawiają, iż kryzysowa sytuacja utrzyma się jeszcze przez długi czas. Jednym z powodów takiego myślenia jego postawa banków, które, mając w pamięci finansowy kryzys, zaostrzyły wymogi przyznawania kart kredytowych i świadczenia szeregu innych usług. Także pracodawcy sprawdzają historie kredytowe potencjalnych nowych pracowników. Ci w najgorszej sytuacji nie mogą znaleźć pracy, a więc nie są w stanie spłacać zadłużenia. 

Do oszczędzania nie skłaniają także utrzymujące się na bardzo niskim poziomie stopy procentowe.

comments powered by Disqus