USA - informacje

40 milionów dolarów na centrum kultury indiańskiej

40 milionów dolarów na centrum kultury indiańskiej

20.05.13 20:12 | Turystyka w USA | Oklahoma
W ciągu najbliższszych trzech lat ok. 40 milionów dolarów zebranych z podatków w stanie Oklahoma przeznaczonych zostanie na ukończenie American Indian Cultural Center and Museum, kulturalnego centrum indiańskiej kultury - taką decyzję podjęły stanowe władze.

Budżetowa komisja stanowej Izby Reprezentantów głosowała w kwestii indiańskiego centrum dziś. Propozycja została przyjęta stosunkiem głosów 13-10. 40 milionów dolarów pochodzić będzie z tzw. "use taxes" - podatków pobieranych m.in. od zakupów dokonywanych przez Internet a także od produktów zakupionych poza granicami stanu. Szacuje się, że tylko w przyszłym roku zyski z tego podatku w Ohlahomie wyniosą ok. 244 miliony dolarów.

Zaangażowani w finalizowanie budowy centrum zdołali zebrać w ostatnim czasie ok. 40 milionów dolarów od inwestorów prywatnych. Potrzebowali oni jeszcze tylko zapewnionych właśnie dziś kolejnych 40 milionów, by projekt ukończyć.
 
American Indian Cultural Center and Museum położone jest na wschód od centrum stolicy stanu Oklahoma City, na brzegach Oklahoma River - 7-milowego odcinka North Canadian River. Budowa muzeum rozpoczęła się na przełomie
wieków a w ubiegłym roku, z braku funduszy, zawieszono ją. Teraz będzie mogła ruszyć  ponownie. W skład centrum wchodzi muzeum oraz ogromna przestrzeć otwarta w samym sercu indiańskiej krainy. Odwiedzającym oferuje się jedyne w swoim rodzaju interaktywne przeżycie, która pozwoli zrozumieć indiańską kulturę.
 
Więcej o projekcie American Indian Cultural Center and Museum dowiecie się z oficjalnej strony theamericanindiancenter.org.
 
comments powered by Disqus