USA - informacje

Ambasada Amerykańska zaprasza na cykl wydarzeń poświęconych kulturze amerykańskiej

Ambasada Amerykańska zaprasza na cykl wydarzeń poświęconych kulturze amerykańskiej

14.08.12 09:54 | USA na co dzień
Ambasada Amerykańska w Warszawie i Klubokawiarnia Grawitacja zapraszają na cykl wydarzeń poświęconych kulturze amerykańskiej, który rozpocznie się 24 sierpnia i potrwa do 21 września 2012 r. Celem projektu jest przybliżenie kultury amerykańskiej mieszkańcom Warszawy. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął burmistrz Dzielnicy Śródmieście Miasta Stołecznego Warszawy. Partnerem projektu jest Ośrodek Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego oraz

Cykl „American Dream” rozpocznie się wernisażem wystawy „USA w Twoim Obiektywie” 24 sierpnia o godzinie 19:00 w Klubokawiarni Grawitacja na Powiślu (Warszawa, ul. Browarna 6). W programie miesiąca amerykańskiego znajdą się poniedziałkowe projekcje filmowe oraz środowe spotkania z amerykańskimi dyplomatami i wykładowcami Ośrodka Studiów Amerykańskich.

Mieszkańcy Warszawy będą mogli obejrzeć wystawę „USA w Twoim Obiektywie” oraz „America on Screen”. Odbędą się także dwa pikniki sportowo-rodzinne z BBQ oraz grami i zabawami dla dzieci, na których pojawią się gracze drużyn futbolu amerykańskiego „Warsaw Eagles” i „Warsaw Spartans” oraz członkowie Warszawskiego Uczniowskiego Klubu Baseballowego „Centaury”. Na fanów muzyki czeka koncert zespołu „Los Sietes de Warszawa” Latin Jazz Band oraz wieczór karaoke. Będzie można także spróbować specjałów kuchni amerykańskiej oraz wziąć udział w licznych konkursach. 

Pierwszy tydzień cyklu poświęcony będzie podróżom po USA, o których na środowym spotkaniu opowie dziennikarka, korespondentka w USA, podróżniczka i autorka książki „Droga 66” Dorota Warakomska oraz dyplomata z Ambasady Amerykańskiej.

W drugim tygodniu przedstawiciele Ambasady Amerykańskiej oraz Ośrodka Studiów Amerykańskich opowiedzą o edukacji w USA i studiach amerykanistycznych w Warszawie. W trzecim tygodniu Zastępca Attaché Kulturalnego Ambasady Amerykańskiej skupi się na wielokulturowości i LGBT w USA. Ostatnie spotkanie poprowadzi dyrektor Ośrodka Studiów Amerykańskich profesor Bohdan Szklarski na temat systemu wyborczego w USA.  

„American Dream”, czyli amerykański miesiąc objęty jest honorowym patronatem burmistrza Dzielnicy Śródmieście Miasta Stołecznego Warszawy. Ośrodek Studiów Amerykańskich UW oraz Dystrybutor Filmowy BestFilm są partnerami projektu. 

Więcej informacji na ten temat tutaj. Najświeższe informacje na temat cyklu będzie można znaleźć na Facebooku Ambasady oraz na Facebooku Klubokawiarni Grawitacja.

konkurs plakat
comments powered by Disqus