USA - informacje

75-urodziny plażowej stolicy

75-urodziny plażowej stolicy

Położone na wschodnim wybrzeżu w stanie Karolina Południowa miasteczko Myrtle Beach z ok 28. tys. mieszkańców może wydawać się niepozorne, ale stanowi centrum jednego z wiodących amerykańskich rejonów turystycznych. W tym roku obchodzi 75-lecie istnienia jako miasto. Z tej okazji warto przyjrzeć się temu, co oferuje spragnionemu wypoczynku i rozrywki turyście.
Myrtle Beach znajduje się w centralnej części długiego, rozciągającego się na ponad 60 milach pasa plaż nazywanego Grand Strand. Co rok przyciąga on ponad 14 milionów turystów. Trudno się dziwić. Grand Strand to dziesiątki doskonałych pól golfowych, setki restauracji, tysiące hoteli, moteli i innymi elementów doskonale rozwiniętej infrastruktury. To wszystko to jednak tylko drogie przystawki do dania głównego, za które wcale nie trzeba dużo zapłacić. Co to takiego?        
 

Plaże 

Oto prawdziwy powód, dla którego ludzie odwiedzają rejon Grand Strand. W Karolinie Południowej większość plaż jest publicznych, a na całej długości Grand Strand zorganizowanych zostało wiele regularnych punktów turystycznych. Można tam m.in. wypożyczyć parasole i krzesła, ale tak naprawdę wszystko czego potrzebujesz to ręcznik plażowy, no, i może coś zimnego do picia. Myrtle Beach oferuje plaże na każdy gust. Bliskość turystycznej infrastruktury sprawia z kolei, że możliwy jest wypad na hamburgera kiedy tylko przyjedzie Ci ochota na małą przerwę od plażowania.
 
Plaża w Myrtle Beach (zdjęcie autorstwa Phila Guesta)
Myrtle Beach
 

Promenada

Myrtle Beach posiada wyjątkowo efektowną promenadę. Została wybudowana 3 lata temu kosztem 6 milionów dolarów i ma blisko 2 kilometry długości. To doskonałe miejsce nie tylko do komfortowych spacerów wzdłuż wybrzeża, ale także do podziwiania SkyWheel - najwyższego diabelskiego młyna we wschodniej części USA. 
 

Franklin Burroughs-Simeon Chapin Art Museum

Muzeum sztuk wizualnych. Od 6 czerwca oglądać tam będzie można wystawę "Animation B.C. (Before Computers)", która przyjrzy się rozwojowi animacji w XX wieku - przed nastaniem ery komputerów. Jest też stała wystawa przygotowana specjalnie dla fanów golfa. A w Myrtle Beach jest ich naprawdę sporo. Wstęp jest wolny, ale wszelkie dotacje bardzo mile widziane. Więcej informacji na stronie internetowej pod adresem myrtlebeachartmuseum.org.
 
I wiele, wiele więcej.
 
Myrtle Beach to doskonałe miejsce na wakacje. Piękno natury okraszone zostało wysokiej jakości infrastrukturą i licznymi okazjami do doskonałej zabawy - koncertami i festiwalami. Jeśli myślisz o wakacjach w Stanach Zjednoczonych, lokacja ta powinna pozostawać na Twoim celowniku.
 
comments powered by Disqus