USA - informacje

50-rocznica Marszu na Waszyngton

20.08.13 20:08 | USA na co dzień | Tennessee
Narodowe Muzeum Praw Obywatelskich w Memphis przygotowuje się do obchodów 50-rocznicy słynnego Marszu na Waszyngton. Demonstracja, której głównym celem było opowiedzenie się za zniesieniem segregacji rasowej uznawana jest za jedno z największych i najważniejszych wydarzeń tego typu w całej historii Stanów Zjednoczonych.
Demonstracja z 28 sierpnia 1963 roku, w której udział wzięło do 300 tys. ludzi i podczas której swoją słynną przemowę "I Have a Dream" wygłosił Martin Luther King uważana jest dziś za punkt przełomowy walki z segregacją rasową. 50-rocznica Marszu to duże wydarzenie dla zlokalizowanego w Memphis National Civil Rights Museum.
 
Zgodnie z zapowiedziami muzeum, 28 sierpnia z okazji rocznicy zorganizowany zostanie darmowy koncert, podczas którego wystąpia m.in. znani z American Idol i pochodzący z Memphis wokaliści Alexis Grace, Keia Johnson i Trump Tight. Odbędzie się także część oficjalna, podczas której przemówią przedstawiciele różnych środowisk politycznych, edukacyjnych i religijnych.
 
Według muzeum cały koncert będzie bezpośrednio związany i inspirowany przez wspomnianą już legendarną przemowę "I Have a Dream", której najsłynniejszy fragment przypominamy poniżej:
 
 
National Civil Rights Museum powstało w obecnej formie w 1987 roku. W jego skład wchodzi m.in. Lorraine Motel (zdjęcie powyżej) - miejsce zabójstwa Martina Luthera Kinga.
 
comments powered by Disqus