USA - informacje

5 sposobów na ustrzeżenie się pluskiew

17.08.12 13:53 | Turystyka w USA
Pluskwy to pamiątka, której nikt z nas nie chce przywieźć z podróży. Missy Henriksen, wiceprezes National Pest Management Association ds. Public Relations przygotowała dla turystów kilka wskazówek, jak uniknąć tych szkodników podczas wakacyjnego wypoczynku.

1. Sprawdź swój pokój

Po przyjeździe do hotelu, dokładnie skontroluj swój pokój w celu znalezienia ewentualnych oznak obecności pluskiew. Henriksen radzi, aby zacząć od umieszczenia bagażu w hotelowej łazience, ponieważ tam pluskwy zazwyczaj nie mają możliwości ukrycia się. Zdejmij prześcieradła i sprawdzić szwy materaca, zwłaszcza w rogach. Dorosłe pluskwy przypominają ziarenka jabłka. Zwróć też uwagę na zagłówki, krzesła i poduszki na kanapie, zajrzyj za ramy obrazów i wokół gniazdek elektrycznych. Jeżeli zauważysz coś podejrzanego, powinieneś natychmiast powiadomić kierownika hotelu i zmienić pokój.

2. Poproś o inny pokój

Jeśli zmieniasz pokój, nie przenoś się do sąsiedniego pokoju albo do pokoju bezpośrednio powyżej lub poniżej zaatakowanego pluskwami. Pluskwy mogą być łatwo przenoszone za pomocą wózków do sprzątania, bagaży czy nawet poprzez gniazdka w ścianie.

3. Przykryj swoje torby

Nawet jeśli nie widać żadnych oznak obecności pluskiew, podejmij środki ostrożności. Nigdy nie powinno się umieszczać bagażu na hotelowym łóżku i na podłodze. W celach bezpieczeństwa korzystaj z bagażnika, jeśli jest dostępny - i przechowuj swoje walizki w pokrowcach, mogą to być nawet worki na śmieci.

4. Niczego nie trzymaj na podłodze

Pluskwy czają się wszędzie, dlatego bądź czujny także w czasie podróży. Należy unikać umieszczania osobistych rzeczy na podłodze samolotu, autobusu, pociągu lub taksówki. Torebkę powinno się trzymać na kolanach, a większe torby wkładać w plastikowe pokrowce, zabezpieczające je przed pluskwami.

5. Zadbaj o swój bagaż i ubrania po podróży

Henriksen przypomina, że najlepszym sposobem na ustrzeżenie się przed pluskwami jest pozostanie czujnym zarówno w trakcie podróży, jak i po powrocie do domu. Henriksen poleca m.in. sprawdzenie walizek przed wniesieniem ich do domu, odkurzenie bagaży oraz wypranie wszystkich ubrań w wysokiej temperaturze, nawet jeśli nie były noszone podczas podróży, aby zapobiec przeniesieniu pluskiew do szaf i szuflad. 

comments powered by Disqus