USA - informacje

5 najdziwniejszych atrakcji stanu Waszyngton

5 najdziwniejszych atrakcji stanu Waszyngton

20.09.12 19:26 | Turystyka w USA | Waszyngton
Stan Waszyngton pełen jest naturalnego piękna, światowej sławy atrakcji i przepysznej kuchni Zachodniego wybrzeża. Cóż...w tym artykule wszystko to zostanie zgrabnie pominięte, a obiektem zainteresowania staną się najdziwniejsze atrakcje stanu Waszyngton.

The Nutty Narrows Bridge

To zlokalizowany w Longview most przeznaczony dla wiewiórek. Swoją nazwę zawdzięcza noszonemu z dumą tytułowi najwęższego mostu świata (ang. narrow - wąski) oraz, jak nietrudno się domyśleć, uwielbianym przez wiewiórki orzechom. Dawniej, zanim most został wybudowany, wiewiórki zmuszone były pokonać ulicę, by dostać się do dorodnego drzewa z orzechami nieopodal biurowca, a potem wrócić z powrotem do parku. 19 marca 1953 Amos Peters, przygnębiony widokiem wielu wiewiórek, dla których próba przekroczenia ulicy kończyła się pod kołami samochodów, zdecydował, że wybuduje im most. Powstały kosztem tysiąca dolarów chroni wiewiórki do dziś, a przyciąga też wielu turystów. Po śmierci Petersa w pobliżu mostu stanęła wysoka na 10 stóp figura wiewiórki.

Self Kicking Machine

Jeśli lubisz odczuwać ból bądź czujesz, że zasłużyłeś na serię kopniaków, Self Kicking Machine w Rockport jest właśnie dla ciebie. Kto by pomyślał, że otrzymywanie łomotu może być tak zabawne?

Historic Nuclear B Reactor - Hanford Site

Czy wycieczka do opuszczonego pierwszego w historii reaktora atomowego nie brzmi romantycznie? Hanford Site to były kompleks wojskowy należący do programu Manhattan Projekt z lat II Wojny Światowej poświęconego wynalezieniu broni masowej zagłady. Pluton wyprodukowany w reaktorze B wykorzystany został w pierwszej zdetonowanej bombie atomowej - Trinity - 16 lipca 1945 w Nowym Meksyku. Hanford Site to kompleks, w którego skład wchodzi także szereg opuszczonych miast i 11 milonów ton nuklearnych odpadów. Gdyby romantyczny nastrój miejsca skłonił was do zbierania kwiatków - pamiętajcie - jest to zabronione. Gleba wciąż jest tu skażona. Nie przesłania to jednak szeregu atrakcji dla spragnionych wakacji marzeń turystów.

hanford site

Archie McPhee Store w Seattle

Kostium kurczaka albo mumii, figurki potworów, robotów, gadżety do robienia starych dowcipów - to tylko czubek góry lodowej znanej jako Arche McPhee. Niewielki założony w 1983 przez Marka Pahlowa sklepik stał się obiektem zainteresowania rzesz turystów, a to z uwagi na jego specyficzny kiczowaty klimat, pełen zwariowanych kolorów i przesady. Zaskakuje nawet najbardziej doświadczonych łowców osobliwości.

archie mcphee

Marsh's Free Museum

Muzeum dziwności w Long Beach, Waszyngton, a w nim między innymi, ku uciesze wizytujących, tsantsa, preparowane przez Indian ludzkie głowy, ośmionoga owieczka i najjaśniejsza gwiazda, Jake (Jake the Alligator Man) - pół-człowiek, pół-aligator. O Marsh's Free Museum więcej na oficjalnej stronie pod adresem marshsfreemuseum.com.

jake alligator

comments powered by Disqus