Nauka w USA

Nauka języka angielskiego – Internet pomoże?

13.08.12 10:04
O nauce angielskiego subiektywnie. Czy Internet może pomóc w nauce języka angielskiego i co powinniście zrobić zanim na poważnie zabierzecie się za szlifowanie swoich umiejętności.

How are you today? Are you ok? ...I hope so:) Nie muszę wam mówić jak bardzo ważne jest, by w dzisiejszych czasach sprawnie posługiwać się językami obcymi. By uczynić z języków swoją przewagę, należy bardzo dobrze posługiwać się co najmniej jednym z nich. W ostatnich dziesięcioleciach szczególnie silną pozycję wywalczył sobie język angielski. To najważniejszy język Stanów Zjednoczonych i, bez względu na cel waszej podróży do USA, bez niego nie uda wam się „wyciągnąć” z niej maksimum. Skoro czytacie ten artykuł korzystając z Internetu, może należy zastanowić się, jak skorzystać z ogromnych możliwości jakie daje, by znacznie wzmocnić swe szansę na zbliżenie się do pożądanego poziomu native. W niniejszym artykule chce podzielić się z wami odkryciem, które swego czasu bardzo mi pomogło.

Co trzeba zrobić, by osiągnąć sukces w nauce języka obcego? Trzeba dużo, systematycznie i konsekwentnie ćwiczyć. Co zrobić, by się chciało? Trzeba znaleźć motywację. Dobry nauczyciel powinien dać uczniowi oba dary – wiedzę i siłę, by po nią sięgnąć. Takim właśnie nauczycielem jest Mr. Duncan - znany youtuber, vloger, który w jednym z najpopularniejszych serwisów społecznościowych wystąpił z misją nauczania języka angielskiego – bez opłat i właśnie w taki sposób, w jaki często chcieliście być nauczani, wysłuchując nudnych monologów waszego nauczyciela. Dlaczego tak mocno go polecam? Gdyż do dziś, mimo że nieczęsto odwiedzam już jego stronę, jestem mu wdzięczny za jego pracę.

youtube.com/watch?v=ohJCdihPWqc

Pod powyższym adresem znaleźć możecie pierwszą z lekcji niezwykłego nauczyciela. Kolejne, coraz bardziej rozbudowane i imponujące oprawą i długością, a wciąż całkowicie bezpłatne, ukazują się do dziś na kanale Mr Duncana na youtube. Polecam wam dać szansę powyższemu filmowi przede wszystkim dlatego, że może się on dla was stać źródłem inspiracji. Sympatyczny Brytyjczyk emanuje spokojną i bezpretensjonalną pewnością siebie, która sprawia, że jego słowa silnie trafiają do przekonania.

Nawet najlepszy nauczyciel nie nauczy was angielskiego, gdy nie będzie w was chęci. Tak naprawdę, posiadając pewne podstawy, będąc dobrze zmotywowanym, można się nauczyć angielskiego zupełnie bez pomocy nauczyciela. Dobry i doświadczony przewodnik jest jednak pomocny. Ale zanim zaczniecie naukę, radzę wam, poszukajcie motywacji. Może stanie się nią dla was właśnie Mr. Duncan? Ćwiczcie język angielski i pozostajcie pewni siebie, gdy pojawia się szansa, by z niego skorzystać w prawdziwej, życiowej sytuacji. Warto pamiętać, że jeśli brak znajomości angielskiego nie uniemożliwia podróży do USA, to na pewno bardzo ją utrudnia.

Adrian Senecki

comments powered by Disqus