Humor & ciekawostki

Zatrzymaj się na moment w niezwykłej kaplicy

Zatrzymaj się na moment w niezwykłej kaplicy

01.10.12 01:22 | Arizona

Położona niemal w samym sercu Arizony Sedona uważana jest za jedno z jej najbardziej atrakcyjnych turystycznie miast w USA. W arsenale jej turystycznych argumentów, prócz pięknych krajobrazów, niezwykłych czerwonych skał, znajduje się jedyna w swoim rodzaju Kaplica Świętego Krzyża (ang. Chapel of the Holy Cross). Rzut okiem na jej zdjęcie pozwala zaoszczędzić na tłumaczeniu, czemu zawdzięcza swoją popularność.

chapel of the holy cross

Już rok po ukończeniu, w 1957, kaplica uznana została przez Amerykański Instytut Architektów, którzy przyznali jej nagrodę honorową. W 2007 roku mieszkańcy Arizony wybrali Kaplicę Świętego Krzyża jednym z siedmiu wykonanych przez człowieka cudów stanu. 

Marguerite Brunswig, rzeźbiarz, który stoi za pomysłem wybudowania kaplicy w tak nietypowym miejscu, powiedział: "Mimo iż poświęcona religii katolickiej, jako dzieło sztuki Kaplica Świętego Krzyża ma charakter uniwersalny. Jej drzwi pozostaną otwarte dla wszystkich i każdego z osobna, bez względu na przekonania. Bóg pojawić się może bowiem w życiu każdego człowieka i stać się dla niego rzeczywistością."

Na stronie chapeloftheholycross.com dowiesz się o niej jeszcze więcej.

Arizonę i związane z tym stanem artykuły i ciekawostki odnajdziesz na mapie stanów USA.

comments powered by Disqus