Humor & ciekawostki

Uroki pierwszej nadmorskiej miejscowości wypoczynkowej w USA

02.04.13 11:14 | New Jersey
Na południowym koniuszku półwyspu Cape May w stanie New Jersey znajduje się niewielkie miasto zwane...Cape May. Ze wszech miar godne jest wspomnienia w każdym turystycznym przewodniku po New Jersey - nie tylko jako najbardziej wysunięty na południe punkt stanu.

 

Liczące dziś niespełna 4 tysiące mieszkańców Cape May uznawane jest za najstarszy ośrodek wypoczynkowy w całych Stanach Zjednoczonych! Do tych celów wykorzystywane było już w XVIII wieku. I wcale nie jest jednym z tych miejsc, które swój blask z czasem straciły. Wspomniane niecałe 4 tysiące osób rozrasta się bowiem do przeszło 50 tysięcy w okresie letnim. Cape May pozostaje jedną z turystycznych pereł New Jersey, a jego liczne atrakcje najczęściej nagradzanymi w swoich kategoriach.

Czego można więc doświadczyć w Cape May? Przede wszystkim plaż najwyższej próby! Miejsca takie jak Highbee Beach, Sunset Beach czy Poverty Beach to ziemia obiecana dla miłośników wypoczynku na piaszczystym wybrzeżu. Plaże Cape May są zróżnicowane - łagodne i strome, zatłoczone, zlokalizowane blisko licznych klubów i lokalów gastronomicznych oraz odludne i zaciszne. Każdy znajdzie idealną dla siebie. Cape May znane jest też jako punkt docelowy dla licznego ptactwa. Latem lubujący się w ich obserwowaniu, indywidualnie bądź w ramach zorganizowanych wycieczek, tropią najróżniejsze gatunki ptaków. Tak zwany birding zyskuje coraz większą popularność. Gdy mowa o naturalnych walorach Cape May, nie sposób nie wspomnieć jeszcze o kajakach, łódkach, łodziach, które zapewnią nam relaksującą przejażdzkę po przybrzeżnych wodach New Jersey.
 
Cape May dba, by z ofertą "naturalną" w postaci wspaniałego wybrzeża, oceanu, plaż, ptaków i świeżego powietrza w parze szła infrastruktura. Rzeczą jasną są liczne kluby kluby, restauracje i puby. To małe miasteczko może jednak więcej. Odwiedź galerię sztuk pięknych Gallery D'May, latarnię, muzeum straży pożarnej. Weź udział w wycieczce, pieszej lub drezyną, po miejscach uznawanych za nawiedzone. Drezyną lub konno możesz się także udać do zabytkowej centralnej dzielnicy miasta. Nie zapomnij o degustacji piwa w lokalnym browarze.
 
Długą listę niezwykłych rzeczy, które możecie robić w Cape May gdy świeci słońce, gdy pada deszcz, w sezonie i po sezonie, znajdziecie na stronie capemay.com. Na tej samej witrynie szczegóły dotyczące dojazdu dla każdego, który o wyjątkowości Cape May chce przekonać się osobiście.
 
New Jersey i związane z tym stanem artykuły i ciekawostki znajdziesz na mapie stanów USA.
comments powered by Disqus